Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
02 липня 2018 року в приміщенні Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області відбулася інформаційна зустріч працівників Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області з представниками Синельниківського міськрайонного відділу з питань пробації філії державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровський області.
До слова, за чинним Законом України «Про пробацію» пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Метою зустрічі було забезпечення виконання окремих пунктів ст.. ст. 6, 10, 18 Закону України «Про пробацію» щодо реалізації пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
Захід розпочався із вступного слова в.о. начальника відділу майора внутрішньої служби Саєннко Є.В., який привітав усіх присутніх і наголосив на меті зустрічі – взаємодії органів пробації та судових органів.
В процесі спілкування в.о. начальника відділу Савенко Є.В., ознайомив присутніх із змістом наказів Міністерства юстиції України «Про затвердження пробаційних програм для неповнолітніх суб’єктів пробації» від 11.06.2018 року №1797/5, «Про затвердження пробаційних програм для повнолітніх суб’єктів пробації» від 11.06.2018 року №1798/5, «Про затвердження переліку заходів щодо реалізації пробаційних програм».
Також повідомив, що станом на 02.07.2018 року в Синельниківському міськрайонному відділі з питань пробації відсутні куратори пробаційних програм уповноваженого органу з питань пробації, які пройшли відповідне навчання щодо реалізації пробаційних програм.
Старший інспектор відділу Кушнарьова А.І. зазначила, що органи пробації почали діяти віднедавна – з січня поточного року, відколи набув чинності Закон України «Про пробацію». Повідомила про види пробації, які визначає цей закон. «Закон виділяє три види пробацій. Досудова пробація є новим видом пробації. Тут здійснюють супровід суб’єктів пробації, тобто засуджених. Наглядова пробація здійснює функції, які виконувала кримінально-виконавча інспекція. Це – виправлення, які не пов’язані з позбавленням волі: виправні, громадські роботи, адміністративні стягнення. А пенітенціарна пробація функціонуватиме з 2018 року». Пробація є обов’язковою щодо неповнолітніх – осіб віком від 14 до 18 років». – доповнила
Зазначила, що згідно із статтею 50 Кримінального кодексу України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, що повністю узгоджується з метою пробації, визначеною статтею 4 Закону «Про пробацію», яка полягає у забезпеченні безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених.
Упродовж заходу учасники обговорили усі можливі напрямки співпраці.
Наостанок в.о. начальника відділу майор внутрішньої служби Савенко Є.В. подякував усім присутнім за участь, конструктивний діалог та висвітлену проблематику функціонування органів, а також висловив сподівання про подальшу тісну співпрацю.