Якщо ж виборець не скористався своїм правом щодо перевірки наявності та правильності своїх персональних даних в Державному реєстрі виборців, він, відповідно до чинного законодавства, а саме ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України, може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної виборчої комісії для уточнення списку виборців,у тому числі включення до списку виборців або виключення зі списку виборців себе особисто або інших осіб.
Адміністративний позов про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб може бути подано до суду не пізніш як за два дні до дня голосування. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до суду без сплати судового збору.
Також, згідно ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України» кожний виборець-громадянин, який має право голосу у позачергових виборах до Верховної Ради України, має право звернутися до Синельниківського міськрайонного суду - місцевого загального суду як адміністративного суду для оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, її членів , якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі його особисто.
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, її членів , що мали місце до дня голосування, може бути подано до суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування( ч.6, ч. 7 ст.172 КАСУ)
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, її членів , що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності(ч.8 ст.172 КАСУ).
До________________суду _________________
адреса:________________________
Позивач:____________________________________,
проживаю за адресою:________________________,
тел.:____________________________
Відповідач: дільнична виборча комісія №_______
територіального виборчого округу №______,
адреса:__________________________,
тел.:___________________________
Третя особа: Орган ведення Державного реєстру
виборців
________________________
Адміністративний позов
про уточнення списків виборців
„____” жовтня 2014 року, я, __________________________________________________ (П.І.П.), маючи намір реалізувати своє виборче право на виборах народних депутатів України, звернув(ла)ся до дільничної виборчої комісії № _____ по одномандатному виборчому округу №___ для перевірки моєї наявності у списках виборців. Оскільки я відсутня (ій) в списках виборців, такі дії відповідача порушують мої конституційні права виборця, оскільки згідно зі ст. 70 Конституції України право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.
Відповідно до частин 10, 11 статті 40 Закону України «Про вибори народних депутатів України » (10) адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути подано до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України . Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця; (11) рішення суду про внесення змін до попереднього списку виборців не пізніш як за п'ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.
Згідно із частиною 1 статті 42 Закону зміни до уточненого списку виборців вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду та повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців.
У відповідності до частин 1-3 статті 173 КАС України, (1) право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі; (2) адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії; (3) позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.
На підставі викладеного, керуючись ст. 70 Конституції України, ст. ст. 1, 2, статті 40 Закону України «Про вибори народних депутатів України », ст. ст. 2, 4, 6, 7, 17-20, 104-107, 173 Кодексу адміністративного судочинства України, –
П Р О Ш У С У Д :
1. Постановити рішення, яким задовольнити мій адміністративний позов та зобов’язати дільничну виборчу комісію № ____ по одномандатному виборчому округу № ___ уточнити списки виборців та внести мене, ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________, до списку виборців по виборчій дільниці №____ одномандатному виборчого округу № ___.
2. Направити ухвалене за результатами розгляду цієї адміністративної справи рішення суду про внесення змін до попереднього списку виборців до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу.
3. Допустити негайне виконання судового рішення.
Додаток: копія позову, копія паспорта громадянина України, ….
„____” жовтня 2014 року __________________________