Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Додаток до рішення зборів суддів
від 24 березня 2025 року
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення зборів суддів України
від 24 березня 2025 року
Засади використання автоматизованої системи документообігу Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області
Загальні положення
Засади використання автоматизованої системи документообігу Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області визначають порядок реєстрації та розподілу справ і матеріалів між суддям за допомогою комп'ютерної програми "Д-3", згідно з вимогами Закону України "Про судоустрій i статус суддів", Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативно-правових актів, врегулювання яких віднесено до повноважень зборів суддів, відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду(далі- Положення), затвердженого рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 №39.
Збори суддів суду мають визначені Положенням повноваження щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи.
Збори суддів суду мають право визначати особливості автоматизованого розподілу судових справ у випадках, прямо передбачених Положенням.
За результатами розгляду питань, віднесених до повноважень зборів суддів, рішенням зборів суддів затверджуються Засади використання автоматизованої системи документообігу суду i вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів суду новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду.
Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб сайті суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів
Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи суду, надання та позбавлення права доступу до неї визначаються на підставі наказів керівника апарату суду, електронні примірники яких вносяться до автоматизованої системи суду не пізніше наступного робочого дня, що настає після їx підписання.
Налаштування автоматизованого робочого місця користувача автоматизованої системи у відповідності до функціональних обов’язків та прав доступу, визначених наказом керівника апарату суду, здійснює технічний адміністратор - головний спеціаліст.
Користувачі автоматизованої системи відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену цим Положенням інформацію.
Використання KEП уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Відмова користувача автоматизованої системи, уповноваженого на використання KEП, від отримання та використання KEП з будь-яких підстав не допускається.
Користувачі автоматизованої системи зобов’язані виконувати вимоги цього Положення та забезпечувати конфіденційність інформації, яка в ній міститься.
Персональну відповідальність за забезпечення належної організації функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду, а за забезпечення їï належного технічного функціонування - технічний адміністратор – головний спеціаліст.
Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи суду тягне відповідальність, установлену законом.
Реєстрація вхідної i вихідної кореспонденції .
Вхідна кореспонденція приймається, реєструється та опрацьовується в автоматизованій системі працівниками апарату суду - користувачами автоматизованої системи, яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до ïx функціональних обов'язків, в день її надходження протягом робочого часу.
Розподіл судових справ між суддями.
Розподіл судових справ здійснюється в суді в день ïx реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженими працівниками апарату суду, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.
Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
за 2 місяці до закінчення повноважень судді;
за 14 календарних днів, якщо інше не встановлено зборами суддів суду, до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше 14 календарних днів (за наявності наказу голови суду);
за 1 робочий день, якщо інше не встановлено зборами суддів суду, до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше 5 календарних днів (за наявності наказу голови суду);
за 3 робочих дні, якщо інше не встановлено зборами суддів суду, до початку відпустки, якщо ii тривалість становить від 5 до 13 календарних днів (за наявності наказу голови суду);
у період відпустки судді;
за 1 робочий день до відрядження (за 3 робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше 5 календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні (за наявності наказу голови суду);
під час тимчасової непрацездатності судді;
у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);
у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя, в разі обрання судді касаційного суду до складу Великої Палати - з моменту прийняття рішення про призначення/обрання;
в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя a6o брати участь у розгляді судових справ.
Не передавати за 3 робочі дні до початку відпустки слідчого судді раніше визначеному у справі слідчому судді клопотання , які надійшли у межах одного кримінального провадження та здійснювати їх автоматизований розподіл як таких, що надійшли вперше.
Не передавати обвинувальні акти щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, раніше визначеному судді, якщо на нього не розподіляються справи перед відпусткою та в період його відпустки, передавати на автоматизований розподіл на загальних підставах.
У разі коли суддя або колегія суддів перебуває у нарадчій кімнаті під час розгляду важкої справи більше 8 годин, в програмі Д-3 виставляти позначку «нарадча кімната» та не здійснювати автоматизований розподіл справ та матеріалів на цих суддів. Якщо надійшла справа, розгляд якої передбачений колегіальним складом суддів, здійснювати автоматизований розподіл вищевказаної справи в день надходження справи, але якщо автоматизований розподіл здійснити неможливо у зв’язку з відсутністю необхідної кількості суддів, проводити розподіл після виходу судді чи колегії суддів з нарадчої кімнати.
Автоматизований розподіл судових справ між суддями
Здійснення автоматизованого розподілу судових справ без урахування правил, зазначених у підпункті 2.3.4 пункту 2.3 Положення, не допускається.
Для здійснення автоматизованого розподілу судових справ у суді діє загальна спеціалізація щодо розгляду справ та матеріалів кримінального, цивільного, адміністративного провадження, справ, матеріалів про адміністративні правопорушення та спеціалізація суддів із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.
Для здійснення повноважень з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, визначеному процесуальним законом, з числа працюючих суддів зборами суддів обраються слідчі судді.
Автоматизований розподіл судових справ здійснюється з урахуванням коефіцієнтів складності категорій судових справ та адміністративної посади- голови суду, визначених зборами суддів від 24 березня 2025 року.(додаються у вигляді таблиці).
Розподіл обвинувальних актів, які повернулися до суду після до оформлення , здійснювати на загальних підставах відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування правил поєднання справ засобами КП «Д-3».
У разі відсутності судді (відпустка, відрядження, лікарняний, інш.) менше 10 календарних днів, усі категорії справ, по яким ЦПК передбачено розгляд у десятиденний термін, передаються раніше визначеному у справі судді; в інших випадках – здійснюється їх автоматизований розподіл.
У разі настання обставин (відпустка, відрядження, лікарняний, інш.), які унеможливлюють участь судді, в провадженні якого перебуває справа, у розгляді заяв про забезпечення позову, доказів (скасування заходів забезпечення позову, доказів), що може мати наслідком порушення строку розгляду , передбаченого відповідним процесуальним законом, здійснювати автоматизований розподіл таких заяв.
Передача судових справ для подальшого розгляду суддею (колегією суддів)
Після автоматизованого розподілу судових справ автоматизованою системою відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді (судді-доповідачу).
Інформація щодо процесуальних дій та судових рішень вноситься до автоматизованої системи відповідним користувачем автоматизованої системи.
Визначення запасного судді у кримінальному провадженні
Запасний суддя визначається за правилами автоматизованого розподілу справ між суддями.
Результатом визначення запасного судді е протокол автоматизованого визначення запасного судді (додаток 4 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
Протокол автоматизованого визначення запасного судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
Звіт про визначення запасного судді може бути роздрукований для використання в суді.
Заміна основного судді запасним суддею у кримінальному провадженні
У разі заміни основного судді запасним суддею створюється протокол заміни основного судді запасним суддею (додаток 7 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
Протокол заміни основного судді запасним суддею роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
Звіт про заміну основного судді запасним суддею може бути роздрукований для використання в суді.
Визначення слідчого судді.
Визначення слідчого судді здійснюється за правилами автоматизованого розподілу, згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3. Положення.
Кількість слідчих суддів у суді визначається зборами суддів.
Якщо склад суду складається із 3 суддів, то кількість слідчих суддів не може бути меншою 2 суддів.
Результатом визначення слідчого судді е протокол автоматизованого визначення слідчого судді (додаток 3 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
Протокол автоматизованого визначення слідчого судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
Звіт про автоматизоване визначення слідчого судді може бути роздрукований для використання в суді.
Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій
справі судді
Передача судової справи раніше визначеному судді, судді-доповідачу проводиться щодо:
- клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером СРДР), якщо інший порядок не визначений зборами суддів;
- судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи.
- заяви a6o клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;
- заяви про перегляд заочного рішення;
- заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;
- матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;
- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження;
- заяв про відновлення втраченого судового провадження;
- заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;
- заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;
-позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову a6o доказів;
- справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;
- справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання.
Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передавати раніше визначеному слідчому судді, якщо 2 або більше слідчих суддів приймали рішення по клопотанням та скаргам по одному кримінальному провадженню передавати дані клопотань раніше визначеному слідчому судді, який перший розглядав клопотання або скаргу.
За відсутності заборони у процесуальному законі збори суддів мають право передбачити інші випадки передачі судових справ (проваджень) раніше визначеному в судовій справі судді, судді-доповідачу.
У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача) у випадках, передбачених підпунктами 2.3.39.1-2.3.39.19, підпунктом 2.3.39 пункту 2.3 Положення, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за правилами, визначеними Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду.
Результатом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді є протокол передачі судової справи раніше визначеному складу суду (додаток 8 Положення), що створюється в автоматизованій системі уповноваженою особою апарату суду.
Протокол передачі судової справи раніше визначеному судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями
Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному підпунктами 2.3.4,
2.3.21 Положення.
Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки), що додається до матеріалів справи.
Електронний примірник такого розпорядження (додаток 14 Положення) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.
Судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена в підпункті 2.3.39 пункту 2.3 Положення, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді a6o таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 2.3.3 Положення.
За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.
Електронний примірник такого розпорядження (додаток 14 Положення) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.
Результатом повторного автоматизованого розподілу судової справи е протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями відповідного суду (додаток 9 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
Протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
Звіт про повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями може бути роздрукований для використання в суді.
Результатом повторного автоматизованого визначення запасного судді е протокол повторного автоматизованого визначення запасного судді (додаток 10 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
Результатом повторного автоматизованого визначення слідчого судді е протокол повторного автоматизованого визначення слідчого судді (додаток 11 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
Протокол повторного автоматизованого визначення запасного, слідчого судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
Звіт може бути роздрукований для використання в суді.
Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи
Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання a6o комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої’ системи та тривають понад п'ять робочих днів, відповідно до цього Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для ïx усунення.
Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.
Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у підпункті 2.3.49 пункту 2.3 Положення обставин.
Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 2.3.49 пункту 2.3 Положення, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.
У разі знеструмлення електромережі суду , виходу з ладу комп'ютерних програм, обладнання чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають один день, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно ( пов’язані з виборчим процесом, про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження , клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла, тощо) здійснюється на початку наступного робочого дня після відновлення електропостачання;
-у разі якщо вищезазначені обставини тривають понад один день, розподіл вищевказаних справ здійснюється головою суду.
Визначення присяжних
Визначення присяжних проводиться для розгляду: кримінального провадження в суді першої інстанції; цивільних справ в порядку окремого провадження.
Присяжні визначаються шляхом випадкового відбору (додаток 5 Положення) зі списку присяжних із дотриманням принципу рівної ймовірності відбору. Не бере участь у випадковому відборі присяжний у період відпустки, тимчасової непрацездатності, відрядження та в інших випадках, що унеможливлюють його участь у розгляді справи у визначений законом строк, за наявності в судів відповідної інформації, за розпорядженням керівника апарату суду.
Протокол попереднього відбору присяжних створюється автоматизованою системою, роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.
У випадках, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України, автоматизованою системою здійснюється автоматизоване визначення присяжних з числа осіб, які внесені до списку присяжних, в кількості 7 осіб.
Якщо після виконання вимог, передбачених частинами першою - п'ятою статті
387 Кримінального процесуального кодексу України, присяжних залишилось не менша кількість від необхідної для участі в судовому провадженні, автоматизованою системою визначаються 3 основні та 2 запасні присяжні з додержанням принципу рівної ймовірності відбору з числа присяжних, що не були звільнені a6o відведені від участі у судовому провадженні.
Якщо після виконання вимог, передбачених частинами першою - п'ятою статті
387 Кримінального процесуального кодексу України, основних та запасних присяжних залишилось менше від необхідної для участі в судовому провадженні кількості, автоматизованою системою визначається добір присяжних зі списку присяжних із додержанням принципу рівної ймовірності відбору із числа присяжних, що не були звільнені a6o відведені від участі в судовому провадженні.
У випадках, визначених Цивільним процесуальним кодексом України, автоматизованою системою здійснюється автоматизоване визначення присяжних, які внесені до списку, у кількості 2 осіб.
При визначений присяжних із загального списку присяжних виключаються ті, що в цьому році брали участь у розгляді справ більше ніж 1 календарний місяць, та ті, що були виключені на підставі відповідних ухвал суду в цьому судовому провадженні.
Результатом визначення присяжних е протокол автоматизованого визначення присяжних (додаток 6 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою. Протокол автоматизованого визначення присяжних роздруковується, підписується уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого визначення присяжних, та додається до матеріалів судової справи (за потреби).
На заміну основного присяжного, який вибув з розгляду кримінального провадження, здійснюється автоматизований добір основного присяжного для розгляду кримінального провадження із числа запасних присяжних, визначених для розгляду даного кримінального провадження, із додержанням принципу рівної ймовірності відбору. Якщо на момент вибуття основного присяжного з розгляду кримінального провадження не залишилось запасних присяжних, визначених для розгляду даного кримінального провадження, які можуть брати участь у розгляді цієї справи, здійснюється додатковий автоматизований добір основного присяжного за загальними правилами автоматизованого визначення присяжних у кримінальному провадженні.
Результатом автоматизованої заміни основного присяжного запасним у кримінальному провадженні е протокол автоматизованого визначення присяжних (додаток 6 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою.
На заміну присяжного, який вибув з розгляду цивільної справи, здійснюється додатковий автоматизований добір присяжного за загальними правилами автоматизованого визначення присяжних для розгляду цивільної справи у порядку окремого провадження.
У разі визначення автоматизованою системою неможливості визначення присяжних автоматично створюється протокол щодо неможливості автоматизованого визначення присяжних (додаток 13 Положення). Протокол щодо неможливості автоматизованого визначення присяжних роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи. Автоматизоване визначення присяжних здійснюється за загальними правилами, визначеними Положенням, після усунення обставин, що унеможливлюють визначення присяжних.
Внесення до автоматизованої системи відомостей щодо набрання судовим рішенням законної сили
У разі закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги, якщо така скарга не була подана, до автоматизованої системи вносяться відомості щодо набрання судовим рішенням законної сили. Відповідна інформація вноситься до автоматизованої системи користувачем відповідно до його функціональних обов'язків.
Суд зобов'язаний здійснювати контроль за своєчасним внесенням до автоматизованої системи відомостей про набрання судовим рішенням законної сили (у тому числі за результатами розгляду судом апеляційної чи касаційної інстанції) та направлення таких відомостей до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Відомості про набрання судовим рішенням законної сили (у тому числі за результатами розгляду судом апеляційної чи касаційної інстанції) вносяться до автоматизованої системи відповідальною особою суду відповідно до її функціональних обов'язків a6o головуючим суддею (суддею-доповідачем).
Персональну відповідальність за організацію в суді своєчасного внесення до автоматизованої системи відомостей про набрання судових рішенням законної сили (у тому числі за результатами розгляду судом апеляційної чи касаційної інстанції), направлення таких відомостей до Єдиного державного реєстру судових рішень несе керівник апарату суду.
До автоматизованої системи вносяться відомості про набрання судовим рішенням законної сили, які направляються до Єдиного державного реєстру судових рішень:
- у разі ухвалення судового рішення, яке не може бути оскаржене, не пізніше наступного робочого дня після виготовлення та підписання повного тексту відповідного судового рішення. У разі прийняття рішення за наслідками розгляду у письмовому провадженні - не пізніше наступного робочого дня після набрання судовим рішенням законної сили;
- у разі закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Надання інформації про стан розгляду судових справ
На виконання вимог закону надається інформація щодо дати надходження судової справи до суду, єдиного унікального номера судової справи, номера провадження (за наявності), прізвища учасників процесу, дати та часу призначення судової справи до розгляду, місця проведення судового засідання, дати розгляду судової справи, а також інформація про надходження апеляційних чи касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами, за виключними обставинами.
Видача копії судового рішення здійснюється відповідно до процесуального законодавства i Закону України "Про доступ до судових рішень".
Виконавчий документ формується в автоматизованій системі та видається судом, який ухвалив відповідне рішення, в паперовій або електронній формі, в порядку, визначеному процесуальним законодавством.
Надсилання електронних документів до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів i установ
Електронні примірники судових рішень, засвідчені KEП, направляються до Єдиного державного реєстру судових рішень у порядку, визначеному Порядком ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.
Надсилання оригіналів електронних документів суду до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів i установ здійснюється автоматизованою системою в автоматичному режимі відповідно до регламентів, затверджених спільними наказами ДСА України та відповідних державних органів i установ.
Підготовка статистичних даних.
Автоматизована система забезпечує:
введення у повному обсязі первинних даних відповідно до переліку відомостей про судові справи відповідними користувачами автоматизованої системи;
перевірку в автоматичному режимі умов логічного контролю введених первинних даних відповідно до переліку відомостей про судові справи;
формування статистичних звітів в автоматичному режимі на підставі наявних даних в автоматизованій системі документообігу суду;
перевірку в автоматичному режимі умов логічного контролю статистичних звітів суду; зведення статистичних звітів та іншої статистичної інформації в автоматичному
режимі;
формування узагальнюючих та аналітичних показників в автоматичному режимі;
передачу та отримання офіційних статистичних звітів у межах автоматизованої системи документообігу суду:
від місцевих судів до територіальних управлінь ДСА України; від територіальних управлінь ДСА України до ДСА України;
від місцевих, апеляційних та вищих спеціалізованих судів до ДСА України та Верховного Суду;
формування іншої оперативної статистичної звітності на підставі наявних даних в автоматизованій системі документообігу суду за будь-який період часу для отримання інформації про поточну ситуацію в суді з метою здійснення аналізу щодо підвищення продуктивності, ефективності та якості судових процедур.
Форми статистичної звітності та періодичність ïx подання затверджуються наказами ДСА України (для місцевих та апеляційних судів).
Електронний примірник кожного статистичного звіту зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" після його підписання автором.
У визначених законодавством випадках електронний примірник звіту може бути підписано уповноваженою особою.
Доступ для коригування зазначеного статистичного звіту автоматично блокується автоматизованою системою.
Для кожного статистичного звіту автоматизованою системою автоматично формується унікальний ідентифікатор.
У такий спосіб створюються оригінали електронних статистичних звітів, які надсилаються в автоматичному режимі до центральної бази даних автоматизованої системи.
Передача судових справ до електронного архіву
До електронного архіву суду передаються yci відомості щодо розглянутих судових справ, які внесені до бази даних автоматизованої системи.
Забезпечення безпеки автоматизованої системи та моніторингу їï функціонування
Забезпечення захисту інформаційних ресурсів автоматизованої системи здійснюється шляхом застосування засобів i методів технічного захисту інформації, впровадження організаційних та інженерно-технічних заходів комплексної системи захисту інформації, спрямованих на недопущення блокування інформації, несанкціонованого доступу до неї, її модифікації a6o спотворення.
Забезпечення цілісності та збереження інформаційних ресурсів автоматизованої системи здійснюється шляхом застосування відповідного програмного забезпечення i технічних ресурсів, комплексів, організаційних заходів.
Для підтримки працездатності автоматизованої системи, моніторингу її функціонування суди надсилають до адміністратора автоматизованої системи базу даних автоматизованої системи суду не пізніше наступного робочого дня після отримання від адміністратора автоматизованої системи відповідного запиту.
Доручення адміністратора автоматизованої системи щодо порядку функціонування автоматизованої системи в судах е обов’язковими до виконання.
Збори суддів відповідного суду за необхідності заслуховують керівника апарату суду з питань функціонування автоматизованої’ системи, стану розподілу судових справ з метою дотримання збалансованого навантаження суддів.
Інформація щодо cтaнy навантаження на кожного суддю відповідного суду є відкритою для суддів цього суду та не може бути обмежена.
Прикінцеві та перехідні положення
Положення підпунктів 2.3.21, 2.3.28, 2.3.30 (абзац другий), 2.3.32, 2.3.34, 2.3.37,
2.3.41, 2.3.47, 2.3.48 (абзаци перший та другий), 2.3.53 пункту 2.3, підпунктів 2.5.1, 2.5.7, 2.5.8 (абзац другий), 2.5.10 пункту 2.5 Положення про автоматизовану систему документообігу суду щодо роздрукування протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями (додаток 1 Положення), автоматизованого визначення складу колегії суддів (додаток 2 Положення), автоматизованого визначення запасного судді (додаток 4 Положення), заміни основного судді запасним суддею (додаток 7 Положення), автоматизованого визначення слідчого судді (додаток 3 Положення), передачі судової справи раніше визначеному судді (додаток 8 Положення), повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями (додаток 9 Положення), повторного автоматизованого визначення запасного судді (додаток 10 Положення), слідчого судді (додаток 11 Положення), щодо неможливості автоматизованого розподілу судових справ між суддями (додаток 12 Положення), протокол попереднього відбору присяжних (додаток 5 Положення), автоматизованого визначення присяжних (додаток 6 Положення), неможливості визначення присяжних (додаток 13 Положення), заміни основного присяжного (додаток 6 Положення), не застосовуються у випадку прийняття суддею (суддею-доповідачем) рішення про формування та зберігання судової справи в електронній/змішаній формі. Відповідні протоколи зберігаються як електронні документи.